food, tasteofmytaste

A TASTE OF MY TASTE – PORANANAS

1 November 2015

_MG_1110

Pobudka o 5.00 rano, sesja fotograficzna o 6.00 a potem wielki głód i chęć szybkiego powrotu do łóżka. Tak prawie co tydzień przez całe lato. Gdzie i co zjeść na śniadanie na Żoliborzu? Na przykład słodką chałkę w Porananas :)

Porananas

ul. Mickiewicza 17, Warszawa

_MG_1091

Zieeeew… ten klimat idealnie pasuje do leniwego poranka w budzącej się do życia Warszawie. Jest słodko, ale nie do przesady. Róż i szarość, prostota, muśnięcie retro. Czuć kobiecą rękę.

_MG_1088 copy    _MG_1103_MG_6512_MG_1099 2 copy

Moje serce skradła słodka chałka z waniliowym serkiem, 15 zł. Mało pożywna, raczej jako słodki dodatek. Ale nieziemsko pyszna w swej prostocie.

_MG_1111_MG_1101

Zaintrygowały nas gofry z musem bazyliowym i pomidorkami, 17 zł. Nie jadamy wytrawnych gofrów w domu, podobnie jak omleta czy naleśników. Ta wersja była jednak warta spróbowania. Lemoniada, 7 zł.Prz

_MG_1115 copy_MG_1134 2 copy _MG_1126 2  _MG_6510 copy

Tu gofry klasycznie na słodko z musem gruszkowym i malinami. Przyjechałam po nie specjalnie po zobaczeniu zdjęcia na facebooku knajpy. Marketing działa :)

_MG_6516

SUMA – Porananas rozwija się intensywnie od momentu otwarcia, co obserwuję czujnym okiem. Byłam szczególnie ciekawa tego miejsca ponieważ dowiedziałam się, że właścicielem jest twórca Złotopolskiej Doliny, świetne prosperującego dworku pod Warszawą, miejsca na śluby, przyjęcia, konferencje. Często tam fotografuję i bardzo lubię to miejsce, kuchnię i obsługę, konsekwentny wystrój. Porananas przy pierwszej wizycie rozczarowała nas bardzo okrojonym menu (głównie mięsnym) do tego stopnia, że nic tam nie zjedliśmy. Chwilę potem pojawiło się ogłoszenie na fb, że poszukiwany jest kucharz ze znajomością zdrowej, wegetariańskiej kuchni. Menu wzbogaciło się o pozycje, które widzicie powyżej. Dziś, po 4 miesiącach od otwarcia knajpa oferuje już ogromny wybór dań słodkich i słonych, małych i dużych. To się nazywa szybki progres i słuchanie klientów :) Brawo! Cieszę się, że mam takie miejsce niedaleko domu.

You Might Also Like