flower dress, maxi, maxi dres, scarf, shorts, springfield, sunglasses, travel, white, zara

Sri Lanka – part I

18 March 2014
EN
This was definitely a big adventure. We spent 16 days on driving around the island, sightseeing, exploring, learning everything that’s very new to us… Sri Lanka was surprising in both good and bad way. We saw some wonderful landscapes, ate spicy food and met amazing people on the way. But at the same time we were disappointed by the local people’s behavior and overprices services. All
they saw in us was money, we had to pay even for taking a picture of some random fisherman… Also even though the accommodation was expensive it wasn’t clean or didn’t have hot water sometimes. We didn’t expect this at all, although we read a lot about this country. We didn’t go there to spend thousands on entertainment and  luxury, but we ended up with spending this money just to survive… This left a little bit disgust in our memories of this beautiful country. So much potential, but such little imagination of the locals.
Still – if you wish to see the enormous tea plantations, beautiful mountains and hills, warm ocean, amazing fauna & flora, if you want to surf and taste local food, experience as much as we did in this time – pack your bags and go to Sri Lanka! But prepare to spend a lot of money, bring your friends, sun cream and you’ll be OK :)

Get ready for a huge amount of photos!

PL
To była zdecydowanie wielka przygoda. Spędziliśmy 16 dni na podróżowaniu po wyspie, zwiedzaniu, odkrywaniu, uczeniu się wszystkiego co było dla nas nowe… Sri Laka zaskoczyła nas jednocześnie w dobrym i złym sensie. Zobaczyliśmy cudowne krajobrazy, zjedliśmy pełne przypraw dania i poznaliśmy świetnych ludzi po drodze Ale tym samym byliśmy zawiedzeni zachowaniem lokalnych i przecenionymi usługami. Widzieli w nas tylko banknoty, musieliśmy płacić nawet za zrobienie zdjęcia przypadkowemu rybakowi… Dodatkowo noclegi były drogie ale nie były czyste albo czasami nie miały ciepłej wody. Nie spodziewaliśmy się tego, mimo, że bardzo dużo czytaliśmy o tym kraju. Nie przyjechaliśmy tam, by wydać tysiące na luksusy i rozrywkę, a skończyło się na wydaniu ich na przeżycie… Zostawiło to niesmak w naszych wspomnieniach o tym pięknym kraju. Tyle potencjału, a taka mała wyobraźnia lokalnych…
Jeśli jednak chcielibyście zobaczyć ogromne plantacje herbaty, pięknie góry i wzgórza, ciepły ocean, niesamowitą roślinność i zwierzęta, jeśli chcielibyście surfować i spróbować lokalnego jedzenia, doświadczyć nowej kultury – pakujcie plecaki i jedźcie na Sri Lankę! Ale przygotujcie się na wydanie sporo pieniędzy, zabierzcie przyjaciół, krem z filtrem i będzie OK :)

Bądźcie gotowi na dużą ilość zdjęć!
Negombo

Coconut water – very refreshing. Too bad they don’t have coolers for that :)

Munneswaram Temple in Chlaw
Safari in Wilpattu National Park


We stayed in a beautiful guest house with great food one day – Senowin Holiday.

dress & sunglasses ZARA
Maxi dress was a perfect choice for this weather and sightseeing in temples – you have to cover shoulders and knees.

First rice&curry – sooo delicious!
Sightseeing in Anuradaphura

Lunch – rice&curry with grilled fish – yumm!Barefoot climbing in Mihintale.

Nouveli Beach in Trincomale


Ayurvedic Spa in Habarana – I had an amazing, healing massage, my back pain just disappeared!

Streets of Habarana
Sigiriya – a beautiful hill with palace ruins.
dress RIVER ISLAND, hat SPRINGFIELD

Dambulla – rock temple

Kandy – Budda’s tooth temple
jumpsuit – BERSHKA, scarf SPRINGFIELD

You Might Also Like

 • http://www.blogger.com/profile/10754994828974607992 DayByDayMum

  Ale cudne zdjecia…WOW 😀 az chce sie tam jechac…

 • http://www.blogger.com/profile/13760755560473853209 Natalie-s fashion workshop

  zdecydowanie tak jest, niestety to strzał w kolano. spotkaliśmy wielu turystów, którzy byli tak samo zawiedzeni zachowaniem lokalsów – robią sobie słaby pr… ale to podejrzewam zachłyśnięcie turystyką, która się gwałtownie rozwija na sri lance. mam nadzieję, że za kilka lat się to odwróci :)

 • Marta

  Nie zgadzam się z tym, że Sri Lanka jest droga. To zależy od podejścia i sposobu podróżowania. Ja przez 3 tygodnie wydałam niecały 1000 zł. I przejechałam praktycznie całą wyspę wzdłuż i wszerz.

  • http://www.blogger.com/profile/13760755560473853209 Natalie-s fashion workshop

   A kiedy byłaś? Sama czy w grupie?
   Gdybym miała 3 tygodnie na pewno korzystałabym tylko z komunikacji miejskiej i sporo oszczędziła. Tutaj byłam zmuszona wynająć kierowcę z samochodem by zdążyć odwiedzić wszystkie miejsca, które sobie wymarzyłam.

  • Marta

   Byłam rok temu w maju. Z chłopakiem. I fakt, podróżowaliśmy autobusami lub pociągami. Wtedy transport jest dosłownie za grosze. I wcale nie trwa długo. Autobusy jeżdżą non stop, w każdym kierunku, wystarczy wyjśc na drogę i zawsze się coś złapie. Jedzenie jest mega mega tanie. Jedyny większy koszt to bilety wstępu do Polonaruwy, Sigriji, itp.

  • http://www.blogger.com/profile/13760755560473853209 Natalie-s fashion workshop

   no tak… rozmawialiśmy z mieszkańcami o cenach i podobno rok temu były o jakieś 30% niższe. 2 lata temu nawet 50% – mamy potwierdzenie w przewodnikach, które podawały ówczesne koszty konkretnych noclegów rzędu 1200-2000 rupii, a kiedy my tam dzwoniliśmy mówili 3000-4500. niestety komunikacja jest zawodna, być może Wam się upiekło :) nasi towarzysze, których spotkaliśmy utknęli np. na stacji na 5 godzin.
   my z kolei samochodem zwiedziliśmy kilka razy miejscowości odległe o 100 km w ciągu jednego dnia – autobusem czy pociągiem już byśmy nie zdążyli tak szybko tego załatwić.

   no nic, człowiek się uczy :) następnym razem zrobię dokładniejszy research i zdecydowanie będziemy jeździć w większej grupie by zmniejszyć koszty.

  • Marta

   We wzrost cen jestem w stanie bardzo łatwo uwierzyć. Biorąc pod uwagę jaki jest, w ostatnim zwłaszcza roku, szał na Sri Lankę spowodowany głównie relatywnie tanimi lotami, to całkiem zrozumiałe. Lankijczycy żyją głównie z turystyki więc byliby, delikatnie mówiąc, niemądrzy, gdyby nie reagowali na wzrost popytu. A pozwalają sobie na więcej jeśli widzą, że ktoś podróżuje wynajętym samochodem, a nie zatłoczonym autobusem, z plecakiem na plecach.
   Ja byłam poza sezonem więc to tez wiele zmienia. Ceny wyjściowe za noclegi były dużo wyższe, niż finalnie dostawaliśmy.

   Za tydzień lecę do Chin. I tam boję się bardzo cen. Bo z tego co czytam w przewodniku i słyszę od ludzi, jest koszmaaarnie drogo.

 • http://www.blogger.com/profile/10386490651354792618 Natasza Miszczuk

  Piękne zdjęcia! Twoja biała sukienka w kwiaty jest świetna.

 • http://www.blogger.com/profile/01619435269682178235 Janna

  Wow I love your posts. Your photography is so good. Too bad you were a bit disappointed by the amount of money you had to spend. I think the locals are just trying to survive by earning as much money as possible. But of course, I don’t know. I hope you had a lovely time. Sri Lanka looks like a beautiful country. Would you visit it again?

  Love, Janna

  • http://www.blogger.com/profile/13760755560473853209 Natalie-s fashion workshop

   yes, I think we will come back but in 10 or more years, when hopefully something will change :)

 • Karo

  Piękne zdjęcia, jak z raju! Natalio jakim obiektywem zostały zrobione?
  Pozdrawiam :)

  • http://www.blogger.com/profile/13760755560473853209 Natalie-s fashion workshop

   canon 50 1.2 i 16-35 2.8

 • http://www.blogger.com/profile/04944331497701823816 cherrycolla vv

  przepiękne zdjęcia a Ty bardzo pasujesz do nich, Twój styl i osoba :)
  A co do tego płacenia za zdjęcia, wydaje mi się, że ludzie się nauczyli, że przyjeżdża tam mnóstwo fotografów i ciągnął kasę . To taka moja skromna myśl :)

 • http://www.blogger.com/profile/08039191778036985136 myga

  wow! pięknie tam : ))