food, hotel, tasteofmytaste, travel

Masuria part 5. Glendoria

8 September 2015

_MG_3508

Wyobraźcie sobie miejsce, w którym jesteście blisko dzikiej natury, ale nie rezygnujecie z przyjemności i wygód jakimi jest ciepła woda, miękkie łóżko, piękny wystrój, elegancko serwowana kolacja. I nie mówię tu o pretensjonalnym, luksusowym hotelu tylko małej działalności prowadzonej na najwyższym poziomie. Tym właśnie jest Glendoria. Gdy pierwszy raz usłyszałam o glampingu nawet nie przyszłoby mi do głowy, że taki projekt mógłby powstać w Polsce. Z niedowierzaniem i wielką niecierpliwością czekałam na moją wizytę w tym magicznym miejscu. Wysyłam Wam trochę lata w te chłodne wrześniowe dni.

_MG_4281 copy _MG_3030 _MG_3221 _MG_3223 copy

Mieliśmy okazję zjeść dwie obiadokolacje w Glendorii. Zaskoczyły nas minimalizmem i formą podania. 5 skromnych i rozmaitych dań serwowanych w stylu slow food. Proste, naturalne smaki przypominają dzieciństwo i kuchnię mamy, a podane w eleganckiej formie nabierają wykwintnego stylu. To niesamowite połączenie dostarczyło nam bardzo pozytywnych doznań.

_MG_3564_MG_4284_MG_3249 copy_MG_4287_MG_3423 _MG_3557

Na moich zdjęciach znajdziecie głównie ujęcia stodoły, która jest najważniejszym budynkiem. W niej serwowane są posiłki, a w ogromnym salonie można relaksować się otulając kocem i czytając książkę. Cały teren Glendorii jest ogromny. Znajdują się na nim namioty w stylu rustykalnym i glamour, domki gościnne, basen, magiczny okrąg z drzew z ogniskiem, las, łąki i jezioro. Koniecznie musicie odwiedzić to miejsce. A jeśli planujecie ślub, to nie szukajcie żadnej innej sali. Szkoda, że Glendoria działa tylko w sezonie wakacyjnym. Ale wrześniu są jeszcze wolne terminy 😉

_MG_3028 copy_MG_3275 copy _MG_4288_MG_3386

photos taken by me & M with Fuji X-T1 & Canon 6D

You Might Also Like

  • http://www.vanillamadness.com/ Vanilla Madness

    Jejku, przepięknie tam! :)