Czy wiesz, jaka jest różnica między wyrażeniami "rozgrzewka" i "schładzanie"? "ćwiczenia aerobowe" i "ćwiczenia anaerobowe"? A może "zakres ruchu"? Tak jak Twoje ciało wymaga ciągłych ćwiczeń, tak samo jest z językiem angielskim - musimy nieustannie trenować i ćwiczyć, aby doskonalić nasze umiejętności językowe.

Istnieje mnóstwo słówek z zakresu fitnessu, które powinieneś poznać, aby opisać różne części ciała, rodzaje aktywności fizycznej i skład ciała. Aby nauczyć się tych angielskich słówek, możesz zapisać je na karteczkach i ćwiczyć ich użycie w życiu codziennym.

Dziś poznamy kilka korzystnych słów i wyrażeń idiomatycznych, których możesz użyć, mówiąc o fitnessie po angielsku.

10 terminów i zwrotów z zakresu fitness po angielsku

1. Ćwiczyć

Jeśli chcesz być zdrowszy i mieć dobrą kondycję, powinieneś regularnie ćwiczyć i pozostać aktywnym fizycznie. Czasownik frazeologiczny "work out" oznacza "trenować; ćwiczyć".

2. Rozgrzewka

Przed podjęciem poważnych ćwiczeń należy przez pewien czas rozgrzać mięśnie, aby zwiększyć ich elastyczność i temperaturę oraz uniknąć kontuzji podczas treningu. Takie wstępne ćwiczenia to właśnie "rozgrzewka". Często są to lekkie ćwiczenia wykonywane z ciężarem własnego ciała.

3. Schładzanie

Ten czasownik frazeologiczny odnosi się do końca okresu ćwiczeń, kiedy trzeba pozwolić mięśniom ostygnąć. Zmniejszasz intensywność treningu, stopniowo zwalniając jego tempo. Zazwyczaj obejmuje to ćwiczenia rozciągające, które sprawiają, że mięśnie stają się elastyczne i giętkie. To właśnie jest "schładzanie".

4. Jogging

Jogging to bieganie w stałym tempie w ramach ćwiczeń fizycznych. Jest bardzo popularny wśród AmerykanówWielu z nich lubi jogging o poranku.

5. Dieta

Ten termin jest szczególnie znany młodym kobietom. Często, aby osiągnąć określony wygląd, uciekamy się do różnych rodzajów diet.

Nawiasem mówiąc, bardzo rygorystyczne diety są szkodliwe dla zdrowia i nie są odpowiednie dla wszystkich. Lepiej spalić nadmiar kalorii na siłowni, niż męczyć się stosując rygorystyczne diety. Czy zgadzasz się z tym?

Oferujemy korepetycje online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

  • Znajdź mojego korepetytora online teraz
  • 1456 opinii, "Doskonały"

6. Aerobik

Wszyscy znają aerobik - energiczne ćwiczenia mające na celu wzmocnienie serca i płuc - rodzaj ćwiczeń, które często wykonywane są przy muzyce. Aerobik jest przeznaczony zarówno dla sportowców, jak i dla osób dbających o dobre samopoczucie.

7. Siłownia

Wiele osób uczęszcza na siłownię, aby utrzymać dobrą kondycję fizyczną. Na siłowni można korzystać z następujących urządzeń: bieżnia, sztangi, trener crossowy (zwany także maszyna eliptyczna), a także można ćwiczyć z hantli.

8. Joga, pilates

Są to rodzaje ćwiczeń. Nie sądzę, aby trzeba było je wyjaśniać, ponieważ są one obecnie dość popularne.

9. Śmieciowe jedzenie/zdrowe jedzenie

Śmieciowe jedzenie to żywność, która jest szkodliwa dla zdrowia, a zdrowa żywność jest dobra dla zdrowia. Podczas ćwiczeń fizycznych należy zwracać uwagę na odżywianie i nie jeść śmieciowego jedzenia.

Właściwa, zdrowa dieta i regularne ćwiczenia fizyczne zapewnią dobre zdrowie i długowieczność.

10. Instruktor gimnastyki

Jest to trener osobisty, instruktor fitness lub trener fitness, który koordynuje rutynę ćwiczeń, zwykle na siłowni.

[subscription_form]

Praca z instruktorem może być bardzo pomocna, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz chodzić na siłownię i nie wiesz jeszcze, jak trenować swoje ciało lub jakiego sprzętu używać.

Zapraszam do obejrzenia wywiadu z hollywoodzką aktorką Kate Hudson, w którym opowiada ona o fitnessie, diecie i zdrowym stylu życia.


5 angielskich idiomów dotyczących fitnessu i zdrowia

Porozmawiajmy teraz o kilku pomocnych idiomach:

  1. W złej formie - nie być w dobrej kondycji fizycznej
  2. Wrócić do formy - Wracasz do formy, jeśli zaczynasz ćwiczyć i trenować, aby znów być w dobrej kondycji fizycznej.
  3. Żeliwny żołądek - Osoba o "żelaznym żołądku" może jeść i pić, co tylko zechce, i nie zachoruje ani nie dostanie rozstroju żołądka.
  4. Pełen ziaren - mieć dużo energii; być aktywnym i zdrowym.
  5. Stać na nogi - wyzdrowieć po chorobie

To wszystko na dziś. Utrzymuj się w dobrej formie i podszlifuj swoje angielskie słownictwo!

Powodzenia!