Jak prawidłowo wygłosić prezentację po angielsku: Proste wskazówki, jak odnieść sukces

Udostępnij:

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu zetknął się w pracy z sytuacją, w której musiał - lub będzie musiał - przeprowadzić prezentację. I to nie tylko w naszym ojczystym języku, ale także w języku języku obcymnp. angielskim.

Przygotowując prezentację w języku angielskim, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników, które omówimy w niniejszym artykule.

Przygotowanie prezentacji to ważne i odpowiedzialne zadanie, dlatego wiele osób odczuwa panikę, gdy musi ją przygotować w języku angielskim. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy dana osoba ma niewielkie doświadczenie w wystąpieniach publicznych lub nie ma go wcale.

Nie trzeba się denerwować. Wystarczy znaleźć dobrego korepetytora z biznesowego języka angielskiego, który pomoże nauczyć się podstawowych wyrażeń i struktur gramatycznych. Korepetytor może być także "publicznością" i oceniać występy.

Jeśli znasz już język angielski na dobrym poziomie, poniższe sugestie będą pomocne w przygotowaniu prezentacji w języku angielskim.

Używaj "prostego" angielskiego

Mówiąc to, należy wziąć pod uwagę wiek i możliwości intelektualne słuchaczy. Nie należy stosować skomplikowanej struktury zdań, skrótów i terminów, które mogą być niezrozumiałe dla wszystkich.

Używaj prostych i krótkich zdań. W ten sposób ludzie będą w stanie zrozumieć, co mówisz.

Ponadto nie należy używać slangu wyrażeń lub żargonu.

Po pierwsze, przemawiasz przed grupą poważnych ludzi, więc powinieneś mówić w mniej lub bardziej formalnym stylu. Po drugie, trzeba wiedzieć, kiedy użyć tego czy innego slangowego słowa lub wyrażenia. Najlepiej jest mówić prosto i poprawnie.

Nie zgadzasz się z tym?

Jeśli chodzi o pauzę, to nie tak dawno temu napisałem artykuł o słowach-wypełniaczach w języku angielskim i o tym, jak te słowa pomagają wypełnić przerwy w rozmowie.

Jednak w prezentacjach i wystąpieniach publicznych najlepiej jest ograniczyć użycie takich słów do minimum. Lepiej jest po prostu zrobić kilkusekundową przerwę, aby zebrać myśli.

Wszyscy jesteśmy zwykłymi, normalnymi ludźmi i słuchacze to zrozumieją.

Mów powoli i wyraźnie

Jeśli musisz wygłosić prezentację w języku angielskim, a zwłaszcza przed osobami, których nie znasz, zwróć uwagę zarówno na tempo, jak i głośność swojej wypowiedzi.

[subscription_form]

Mów powoli, wystarczająco głośno i wymawiaj słowa wyraźnie. Należy pamiętać, że wiele osób mówi z akcentem, a tym bardziej, gdy są zdenerwowane (wiele z nich może nie być w stanie zrozumieć, co mówisz).

Oddychaj! W końcu to tylko prezentacja.

"Mierz dwa razy, tnij raz".

Bez wątpienia wiesz, że takie pomoce wizualne, jak slajdy, obrazy, zdjęcia, diagramy, wykresy itp. mogą być bardzo pomocne w przekazywaniu informacji słuchaczom.

Dość często na slajdach umieszczamy tekst (notatki, cytaty, podpisy itp.).

Bardzo ważne jest sprawdzanie i ponowne sprawdzanie tekstu, który widzowie będą widzieć. W razie potrzeby należy to zrobić sto razy. Pomogą Ci słowniki, przyjaciele, koledzy i nauczyciele!

Mówi się, że zbyt duża liczba rzeczowników w zdaniu utrudnia jego zrozumienie. Używaj więc więcej czasowników i mów głosem czynnym.

Zwróć uwagę na prezentację, w której Steve Jobs przedstawia swoje dzieło - iPhone'a.

Używaj "słów łączących" w języku angielskim

Takie słowa jak nevertheless, moreover, next, oprócz tego, po pierwsze, po drugieitp. pomagają łączyć jedną myśl z drugą. Twoja wypowiedź będzie płynna, logiczna i łatwiejsza do zrozumienia przez słuchaczy.

Wizualne przedstawianie liczb

Jeśli prezentacja zawiera dużą liczbę liczb, najlepiej jest pokazać je na slajdach lub zapisać na tablicy. Bardzo trudno jest prawidłowo wychwycić liczbę, jeżeli jest ona tylko podana, zwłaszcza jeżeli ma pięć, sześć lub siedem cyfr.

Mam nadzieję, że znalazłeś w tym artykule coś nowego i pożytecznego. Życzę Ci powodzenia w prezentacji!

Miej wiarę w siebie, opowiedz kilka dowcipów, utrzymuj kontakt wzrokowy z publicznością, używaj mowy ciała i nie stój w jednym miejscu.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji o tym, jak przygotować prezentację, pokonać strach przed wystąpieniem przed publicznością, stosować mowę ciała lub przygotować się na pytania od publiczności po prezentacji, odwiedź stronę internetową presentationprep.com.

Do zobaczenia!