Od momentu pojawienia się informacji o pierwszych potwierdzonych przypadkach najnowszej odmiany koronawirusa (COVID-19), zespół Preply monitoruje globalne działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa i najlepsze praktyki w zakresie radzenia sobie z wyzwaniami, jakie on stwarza.

Kiedy wirus dotarł do Europy pod koniec stycznia, a do Stanów Zjednoczonych w lutym, podjęliśmy już aktywne działania, aby upewnić się, że jesteśmy przygotowani do podjęcia wyzwania, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa naszym kolegom i partnerom. Początkowo Preply podjęła szereg działań w biurach w celu zapewnienia higienicznego środowiska pracy, w tym zapewnienie środków do dezynfekcji rąk, chusteczek oczyszczających, chusteczek i masek ochronnych. Dodatkowo, zgodnie z zaleceniami rządu, wprowadzono dwutygodniową kwarantannę "praca w domu" dla każdego pracownika, który niedawno podróżował do regionu dotkniętego epidemią. Wszelkie podróże służbowe, które nie są niezbędne, zostały ograniczone do odwołania, a pracownicy są zachęcani do powstrzymania się od podróży wakacyjnych do krajów dotkniętych wirusem.

Ze względu na to, że wirus osiągnął poziom, który można uznać za globalną pandemię, częścią planu reakcji Preply jest zamknięcie biur w Kijowie i Barcelonie od 12 marca 2020 r. do 31 marca 2020 r. lub do czasu, gdy zostanie udowodnione, że poziom zagrożenia znacznie się zmniejszył. Wszystkim pracownikom zalecono, aby w tym czasie pracowali z domu. W marcu odwołane zostały również nieistotne podróże służbowe oraz spotkania pracowników, takie jak nasze tradycyjne spotkania towarzyskie w ramach Thirsty Thursdays.

Mimo, że nie jest to mała zmiana, nie spodziewamy się, aby nasza tymczasowa polityka zdalnego dostępu znacząco wpłynęła na poziom usług dla uczniów i korepetytorów Preply i planujemy dostarczać takie same 5-gwiazdkowe doświadczenia w nauce języków obcych jak zawsze! Z niecierpliwością czekamy na wspólne pokonanie tego wyzwania i powrót do naszych biur, aby wznowić pracę z naszymi wspaniałymi Preplerami!