Porównanie 10 najlepszych lekcji i kursów języka portugalskiego: Przegląd 2022

Udostępnij:

Chcesz nauczyć się portugalskiego, ale nie wiesz, od czego zacząć....

Na szczęście w Internecie jest mnóstwo kursów języka portugalskiego do wyboru. Jednak nie wszystkie kursy są takie same.

Dlatego stworzyliśmy listę 10 najlepszych kursów portugalskiego, abyś mógł spędzić mniej czasu na szukaniu opcji, a więcej na nauce.

10 najlepszych kursów i lekcji języka portugalskiego

Poniżej przedstawiamy 10 najlepszych kursów online, posortowanych według charakterystyki, które można znaleźć zarówno dla europejskiego portugalskiego, brazylijskiego portugalskiego, jak i obu tych języków. Wejdźmy w to!

Preply

Najlepszy dla zajęć z korepetytorem na żywo, 1 na 1

Dla języka portugalskiego europejskiego lub brazylijskiego

Preply umożliwia osobom uczącym się języka portugalskiego na wszystkich poziomach zaawansowania wybór spośród ponad tysiąca różnych korepetytorów języka portugalskiegoZarówno w przypadku brazylijskiego, jak i europejskiego języka portugalskiego.

Będziesz mógł połączyć się z korepetytorem za pomocą indywidualnych lekcji wideo, a następnie ułoży on program językowy dostosowany do Twoich potrzeb. Preply oferuje możliwość nauki w ludzki sposób: poprzez mówienie i prowadzenie rozmów z native speakerem. Będziesz miał również dostęp do narzędzi takich jak flashcards, aby ćwiczyć słownictwo, które prześle Ci korepetytor, w swoim własnym czasie.

Aby znaleźć korepetytora, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, możesz skorzystać z różnych filtrów, takich jak cena za godzinę (która waha się od 1 do 40 dolarów), kraj pochodzenia korepetytora, informacje o profilu, dialekt i inne.

Oprócz szerokiego wyboru opcji dla każdego typu ucznia, jeśli nie jesteś zadowolony z obecnego korepetytora, możesz go łatwo zmienić za darmo, korzystając z pomocy zespołu obsługi klienta.

Babbel

Najlepszy dla początkujących przy ograniczonym budżecie

Dla brazylijskiego portugalskiego

Za około 12,95$ miesięcznie, Babbel jest jednym z najbardziej przystępnych programów do nauki portugalskiego online. Jest również jednym z najbardziej znanych.

Lekcje na Babbel są tak dobrane, aby dać nowym uczącym się języka solidne podstawy, na których mogą się oprzeć. Każda lekcja angażuje uczącego się, aby pomóc mu w aktywnej nauce poprzez ustrukturyzowane powtarzanie, a także zawiera przeglądy lekcji, aby uczący się mogli sprawdzić swoje nowe umiejętności językowe.

Ogólnie rzecz biorąc, Babbel skupia się głównie na konwersacyjnym brazylijskim języku portugalskim. Jednak jeśli chodzi o kontekst gramatyczny, nie oferuje zbyt wielu materiałów, co może utrudnić postępy, jeśli chcesz zagłębić się w funkcjonowanie języka.

PortuguesePod101

Najlepszy do poprawy umiejętności rozumienia ze słuchu

Dla Europejczyków i Brazylijczyków

Jeśli chodzi o kursy portugalskiego online, ten program ma jeden z największych katalogów lekcji audio-wideo, jakie można znaleźć w Internecie, które obejmują niesamowitą gamę tematów i rzeczywistych scenariuszy.

Plany wahają się od 4 do 10 dolarów miesięcznie i oferują specjalne oferty, jeśli zarejestrujesz się na określony czas. Lekcje dla początkujących przechodzą z języka angielskiego na portugalski i oferują mnóstwo informacji na temat gramatyki i słownictwa w odpowiednim kontekście.

PortuguesePod101 oferuje lekcje zarówno europejskiego, jak i brazylijskiego języka portugalskiego dla wszystkich poziomów zaawansowania. Chociaż program oferuje wiele wspaniałych informacji, najlepiej nadaje się dla początkujących i średnio zaawansowanych, ponieważ nie oferuje żadnych kursów przeznaczonych do ćwiczeń w komunikacji ustnej.

Semantica

Najlepszy do nauki prawdziwego brazylijskiego portugalskiego

Dla brazylijskiego portugalskiego

Jeśli chcesz nauczyć się brazylijskiego portugalskiego, Semantica jest przystępną cenowo opcją zarówno dla początkujących, jak i średnio zaawansowanych.

Ceny wahają się od 15 do 19,95 dolarów za miesiąc, a program uczy poprzez filmy wideo, które zanurzają uczniów w rzeczywistych sytuacjach i historiach, aby uzyskać kontekst, znaczenie i kulturę. Oprócz filmów wideo z historiami, program oferuje inne filmy wideo, które pomagają uczniom uczyć się gramatyki i słownictwa w wizualny, stymulujący sposób. Wspaniałą rzeczą jest to, że jeśli nie uznasz tej metody za skuteczną, masz gwarancję zwrotu pieniędzy.

Referencje na stronie Semantica donoszą, że znacznie poprawiły się ich umiejętności słuchania i rozumienia, dzięki słuchaniu prawdziwych tubylców, a następnie przełamywaniu rozmowy i zagłębianiu się w gramatykę. Jeśli jednak chcesz dodać do tego konwersacje, najlepiej poszukaj materiałów, które pozwolą Ci rozmawiać bardziej regularnie.

Akademia Portugalska Lab

Najlepszy do ustrukturyzowanej nauki

Europejski język portugalski

Portugalska Akademia Lab oferuje dogłębny program dla początkujących i średnio zaawansowanych.

Kosztujący 35 dolarów miesięcznie program podzielony jest na ustrukturyzowane kursy skupiające się na podstawach języka portugalskiego, w tym gramatyce, słownictwie i wymowie. Program oferuje również materiały uzupełniające, takie jak bieżące wydarzenia i wiadomości, krótkie opowiadania oraz zadania na mówienie i pisanie, które pomagają sprawdzić umiejętności uczniów.

Na łatwej w nawigacji stronie internetowej znajdują się dodatkowe materiały oparte na kursach prowadzonych w ramach Europejskiego systemu opisu kształcenia językowego (CEFRL). Każdy kurs opiera się na poprzednim, zgodnie z ramami CEFRL, co pomaga uczącym się w naturalny sposób przechodzić od poziomu początkującego do średnio zaawansowanego.

Kurs jest również prowadzony przez europejskiego nauczyciela języka portugalskiego, co pozwala uczniom na interakcję i zadawanie pytań. Jedynym minusem jest to, że nie nauczysz się brazylijskiego portugalskiego, który różni się znacznie w wymowie.

Pimsleur

Najlepszy do poprawy umiejętności komunikacji ustnej

Portugalski europejski lub brazylijski

Pimsleur to kolejna wielka marka w branży nauki języków obcych, oferująca jedne z najlepszych i najbardziej przystępnych kursów w cenie od 15 do 19,95 dolarów miesięcznie.

Każda lekcja opiera się na poprzedniej, dzięki czemu nauka jest naprawdę zorganizowana, a umiejętności są konsekwentnie wzmacniane. Główny nacisk kładziony jest na konwersacje po portugalsku europejskim i brazylijskim, dzięki czemu uczniowie zaczynają mówić od samego początku kursu.

Ze względu na duży nacisk na rozumienie tekstu mówionego, kurs nie obejmuje zbyt wielu zagadnień gramatycznych ani umiejętności związanych z językiem pisanym. Dlatego też, choć Pimsleur jest polecany do nauki ustnej, uczący się będą musieli uzupełnić kurs innymi materiałami.

Portugalski w praktyce

Najlepszy do nauki europejskiego języka portugalskiego

Do nauki portugalskiego w Europie

Practice Portuguese działa podobnie jak Portuguese Lab Academy, ponieważ uczy tylko europejskiego portugalskiego, oferuje wciągające lekcje i nie ma jeszcze zbyt wielu informacji na temat programu.

Oto, co wiemy do tej pory: Practice Portuguese rozpoczął działalność jako podcast, a obecnie zawiera ponad 400 lekcji za przystępną cenę 12 dolarów miesięcznie. Każda lekcja oferuje możliwość dla uczących się języka portugalskiego, aby w pełni zanurzyć się w świecie portugalskiego słownictwa i ekspresji.

Lekcje zawierają również objaśnienia gramatyczne, ćwiczenia w mówieniu i wymowie. Lekcje zawierają również materiały audio i wideo z użyciem codziennych idiomów i wyrażeń, które pomagają początkującym przejść na wyższy poziom. Dostępne są również bezpłatne podcasty, dzięki którym można zapoznać się z materiałem, zanim zdecydujemy się na zakup.

Glossika

Najlepszy dla średniozaawansowanych, którzy chcą ćwiczyć wymowę.

Dla portugalskiego europejskiego lub brazylijskiego

Glossika została stworzona, aby pomóc uczącym się języka poprawić swoje umiejętności językowe poprzez powtarzanie za rodzimymi użytkownikami języka. W ten sposób uczący się mogą w bardziej naturalny sposób przyswoić sobie wymowę fonetyczną, nowe słownictwo, gramatykę i strukturę języka.

Kursy kosztują 30 dolarów miesięcznie, co jest nieco wygórowaną ceną, biorąc pod uwagę fakt, że nie dostarczają one dodatkowych materiałów wyjaśniających zagadnienia gramatyczne lub kontekst kulturowy. To sprawia, że Glossika jest najlepszym rozwiązaniem dla osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych, które chcą uzupełnić swoją naukę języka o źródło, które pomoże im poprawić wymowę i nauczyć się nowego słownictwa w kontekście.

Udemy

Najlepszy pod względem różnorodności kursów i tematów

Dla brazylijskiego portugalskiego

Kursy na Udemy opierają się na treściach tworzonych przez użytkowników, więc obejmują wiele różnych umiejętności z perspektywy rodzimych użytkowników języka oraz osób, które posługują się nim płynnie, dzięki czemu inni mogą uczyć się brazylijskiego portugalskiego od podstaw.

Na Udemy znajdziesz ponad 40 różnych kursów brazylijskiego języka portugalskiego, począwszy od podstawowego słownictwa, poprzez kulturę, gramatykę, muzykę i wiele innych. Oczywiście, każdy kurs będzie miał inny styl nauczania, więc może zająć trochę czasu, zanim uczniowie znajdą treść i styl, który im odpowiada.

Aby pomóc Ci szybciej znaleźć najbardziej odpowiednie kursy, platforma wyświetla recenzje od poprzednich uczestników, dzięki czemu możesz zobaczyć, czy warto w nie zainwestować.

Mówiąc o inwestycjach, oczekuje się, że uczący się będą płacić za kurs, a nie miesięcznie. Jednak Udemy ma częste wyprzedaże i większość potencjalnych uczniów pozostawi wybrany kurs w koszyku na dzień lub dwa, aby otrzymać kod kuponu, który może obniżyć cenę nawet do 10 dolarów.

Podczas gdy różnorodność tematów i szerokie perspektywy nauczania sprawiają, że nauka jest wyjątkowym doświadczeniem, niektórzy uczniowie mają trudności bez zorganizowanej konfiguracji, która pozwoliłaby im wykorzystać umiejętności zdobyte w poprzednich lekcjach.

Duolingo

Najlepszy do dodatkowej praktyki w podróży

Dla brazylijskiego portugalskiego

Duolingo stało się niezwykle popularną aplikacją do nauki języków obcych - nie bez powodu. Po pierwsze, jest ona darmowa - i zawsze była. Jednak ci, którzy chcą przenieść swoją naukę w Duolingo na wyższy poziom, mogą zapłacić 9,99 USD miesięcznie, aby korzystać z funkcji premium.

Kursy Duolingo wykorzystują grywalizację, aby zapewnić bardziej interaktywne i wciągające doświadczenie uczenia się. Osoby uczące się języka otrzymują nagrody za każdym razem, gdy rozwiążą zestaw pytań opartych na kontekście, co zachęca ich do powrotu po więcej.

Dodatkowo kursy są uporządkowane, tzn. odbywają się zgodnie z typowym schematem nauki najbardziej przydatnego słownictwa i wyrażeń. Zaczynają się one od poziomu początkującego, co pozwala uczącym się przechodzić do tematów zaawansowanych, rozwijając ich umiejętności (ale tylko w niewielkim stopniu). Istnieją również oddzielne kursy specjalistyczne do nauki idiomów i zabawnych wyrażeń.

Niestety, na razie Duolingo oferuje tylko brazylijski portugalski. I chociaż aplikacja jest skuteczna w szybkim przyswajaniu słownictwa i zwrotów, nie oferuje pełnego doświadczenia w nauce języka. Ogólnie rzecz biorąc, Duolingo jest fantastycznym narzędziem uzupełniającym i sprawiło, że nauka portugalskiego stała się bardziej dostępna dla każdego, ale nie zastąpi prawdziwego, ustrukturyzowanego kursu.

Najlepszy sposób na naukę portugalskiego?

Nauka języków obcych, zwłaszcza w wieku dorosłym, może być doświadczeniem trudnym i onieśmielającym, ale jednocześnie niezwykle satysfakcjonującym. Pomocne jest znalezienie takich kursów, zasobów i zajęć, które pozwolą wydobyć z ciebie to, co najlepsze.

Jeśli chodzi o naukę języków obcych, niektórzy ludzie dobrze radzą sobie z doświadczeniami, w których uczestniczą inni uczący się, a inni lepiej radzą sobie z samodzielnymi lekcjami audio i innymi różnymi strukturami nauki.

Podsumowując, najlepszym sposobem na naukę języka portugalskiego jest znalezienie tego, co będzie dla Ciebie najlepsze. Mamy nadzieję, że ta lista kursów języka portugalskiego online pomoże Ci dokonać właściwego wyboru. Życzymy powodzenia w nauce!

Oferujemy korepetycje online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

  • Znajdź mojego korepetytora online teraz
  • 1456 opinii, "Doskonały"

Najczęściej zadawane pytania

Jaka jest różnica między brazylijskim językiem portugalskim a europejskim?

Podstawową różnicą pomiędzy brazylijskim i europejskim językiem portugalskim jest wymowa obu odmian. Mówiąc prościej, Brazylijczycy mówią z bardziej otwartymi i dłuższymi samogłoskami. Mają też bardziej nosowy ton. Portugalczycy europejscy mówią z bardziej "zamkniętymi ustami", opuszczając wymowę samogłosek. Jeżeli chodzi o spółgłoski, często można usłyszeć, że Brazylijczycy wymawiają "s" jak "ss", podczas gdy Europejczycy wymawiają je jak "sz" lub całkowicie opuszczają końcówkę spółgłoski. Można również zauważyć, że europejski język portugalski jest bardziej rozpowszechniony na całym świecie. Europejskie kraje, w których mówi się po portugalsku, to Portugalia, Angola, Republika Zielonego Przylądka, Timor Wschodni, Gwinea Bissau, Makao, Mozambik, WyspyŚwiętego Tomasza i Książęca, a nawet Goa, podczas gdy brazylijska odmiana portugalskiego jest używana tylko w Brazylii i ma tendencję do mieszania się z hiszpańskim, gdy zbliżamy się do hiszpańskojęzycznych krajów graniczących. Jednak większość osób preferuje portugalski brazylijski, ponieważ jego akcent jest przyjemniejszy dla ucha pod względem fonetycznym. Istnieją również inne różnice kontekstowe, gramatyczne i ortograficzne pomiędzy tymi dwoma wariantami, które dodatkowo dzielą się na różne dialekty w każdym z krajów portugalskojęzycznych. Na szczęście, niezależnie od tego, który wariant wybierzemy, będziemy w stanie do pewnego stopnia zrozumieć drugi, choć dla niektórych może to być nieco trudne.

Czy portugalski jest łatwym językiem do nauki?

Łatwość nauki języków obcych jest bardzo różna w zależności od indywidualnych potrzeb. Portugalski jest o wiele łatwiejszy do nauki, jeżeli zna się już inny język romański, szczególnie hiszpański, kataloński lub francuski. Jednak osoby posługujące się językiem angielskim nie muszą się obawiać - kiedy rozbije się język portugalski fonetycznie (przynajmniej brazylijski), ma on podobny rytm do angielskiego i mówi się, że jest o wiele łatwiejszy do przyswojenia niż hiszpański dzięki swojemu spokojnemu tonowi. Więcej informacji na temat czasupotrzebnego do nauki języka znajdziesz w naszym kalkulatorze czasu nauki.

Jaki jest najlepszy kurs języka portugalskiego?

To, jaki jest "najlepszy" kurs języka portugalskiego, zależy wyłącznie od osoby uczącej się języka, jej stylu uczenia się i tego, czego szuka w kursie językowym. Naszym zdaniem Preply jest bardzo skutecznym sposobem na naukę języka portugalskiego. Łączy on w sobie korepetycje 1 na 1 dostosowane do potrzeb użytkownika, miejsce na notatki i zadania domowe oraz platformę edukacyjną z funkcjami takimi jak flashcards.